fbpx
Reservation
Sausti tee 55, Kiili, Harju Maakond, 75415 +372 679 1400

AvastaSausti Mõisa

TUTVU MÕISA SUUREJOONELISE TERRITOORIUMI JA AJALOOLISTE HOONETEGA

Gross Sausti Mõis koosneb seitsmest hoonest ja suurest privaatsest territooriumist, mida on võimalik ürituste jaoks välja rentida. Tallinnast kõigest 20 minuti kaugusel asuv Mõis on taastatud ajalooliste ürikute järgi ja seetõttu ka pälvinud mitmeid “Kauni Kodu” auhindu.

 

HärrastemajaSaalid

1180-ruutmeetrine Härrastemaja asub territooriumi keskel, vaatega võimsale Prantsuse Pargile ja kõrge hekiga ümbritsetud salapärasele Roosiaiale. Klassitsistlike sugemetega maja pool valmis juba 19. sajandi keskpaigas ning 20. sajandi alguses sai hoone kahekorruselise Art Nouveau stiilis juurdeehituse.

Härrastemaja Kaminasaal
Härrastemajas asuvad uhke vaatega Lühtrisaal kui ka Kamina-, Seminari-, Raamatukogu- ja Söögisaal ning Köök. Teisel korrusel leidub sviit, mida erilistel puhkudel välja renditakse. Mõisa peamaja interjööris on tänaseks säilinud trepivõre, osa tiibuksi, keraamilistest plaatidest põranda mosaiik, keldritrepid, kaminakaunistused ja mõningad muud detailid. Kaminasaali seinu aga ehivad Mart Sandri suurepärased kunstiteosed. Härrastemaja maksimum mahutavus istekohtadega ürituste jaoks on 72 inimest.

Küsi Mõisa Rentimise Kohta

Päring
 

PrantsusePark

Härrastemaja veranda uksed viivad otse elegantsesse Prantsuse aeda. 1999. aastal aset leidnud renoveerimine hõlmas ka aia uuendamist rohkem kui 4000 puu ja põõsaga. Pargi kujundus on disainitud Irma Tungla poolt, inspireerituna romantilistest Prantsuse parkidest.

Kiviaiaga ümbritsetud, sümmeetriliselt paigutatud põõsaste ning kõnniteedega park lausa kutsub jalutama ja avastama kõike mida silmapiiril pakkuda on - valget romantilist paviljoni, elupuudest labürinti, kõrge heki taha peidetud salapärast Roosiaeda ja palju muud.

Küsi Mõisa Rentimise Kohta

Päring
 

VeiniKelder

Härrastemajas on peidus ka erilised maakividega palistatud käigud, mis viivad veinikeldrisse ja hubasesse veini degusteerimise saali.

Gross Sausti Mõisa külalistel on võimalus degusteerida veine ja viia läbi koolitusi Härrastemaja ajaloolises keldris. Seal asub eraldi saal 16’le inimesele ja veinikelder, kuhu on valitud veine maailma erinevatest piirkondadest. Samuti teeme me koostööd kogenud veini ja šampanja sommeljeede ja maaletoojatega, kes juhivad eriliselt meeldejäävaid õhtuid.

Küsi Mõisa Rentimise Kohta

Päring
 

KülalistemajaMajutus

Pae- ja maakividest ehitatud külalistemaja on teine suurim ehitis Sausti Mõisa territooriumil ning omab värvikat minevikku – nimelt on maja kasutatud ka viinaköögina. Külalistemaja renovatsiooniga toodi majja 13 numbrituba, igaüks oma vannitoaga. Koolituste ja seminaride puhul majutatakse tubadesse kuni 21 inimest ja perekondlike ürituste puhul on ruumi kuni 32 inimesele. Olemas on ka lisavoodeid.

Maja keskmes asub punase kaminaga avar Söögisaal, kus on toimunud väiksemad üritused. Söögisaali kõrval asub hubase ja traditsioonilise välimusega Õllesaal koos pika laua ja pinkidega, mis mahutavad kuni 20 inimest.

Küsi Mõisa Rentimise Kohta

Päring
 

ValitsejamajaMajutus

18.sajandil püstitatud Valitsejamaja on Sausti mõisa territooriumil vanim kasutuses olev ehitis. Hiljuti uuendatud kahekorruselises Valitsejamajas on kaks elutuba – esimesel korrusel asuvas suvetoas on suur söögituba, kamin ja panoraamaknad, kust avaneb vaade ümbritsevale maastikule. Ülemise korruse hubases eluruumis leidub avar modernne köök koos nõudepesumasinaga, söögiala ning elutuba koos 65” televiisori ja mugava diivanvoodiga. Majas on kaks magamistuba ning mõlemast toast avaneb imeline vaade mõisa tiigile ja sealsetele päikeseloojangutele.

Magamistubadesse mahutab ööbima 4 külalist ning ühes magamistoas on võimalik üles seada earldi kaks üheinimese voodit. Lisaks on suurel diivanvoodil ruumi kahele külalisele. Majas on vannituba ja wc. Rohkem pilte ja informatsiooni leiate AIRBNB lehelt.

AIRBNB

Küsi Mõisa Rentimise Kohta

Päring
 

Ostukorvis ei ole tooteid.

TableBooking